Kontaktlista

Specialpedagog:
Jansson-Borg Lisa
Tfn 0570-824 22
E-post lisa.borg@arvika.se

Grenhage Annika
Tfn 0570-824 38
E-post annika.grenhage@arvika.se

Lidman Ylva
Tfn 0570-824 28
E-post ylva.lidman@arvika.se

Socialpedagog:
Falk, Stig-Rune (Tintin)
Elevsamordnare
Tfn 0570-824 17
E-post tintin.falk@arvika.com

Helgesson Fredrik
Tfn 0570-824 23
E-post fredrik.helgesson@arvika.se

Nilsson, Madelen
Socialpedagog
Tfn 0570-824 29
E-post till madelen.nilsson@arvika.com

Studie- och yrkesvägledare:
Lindgren K, Annika
Studie- och yrkesvägledare
Tfn 0570-819 65
E-post annika.k.lindgren@arvika.se

Finth Eva
Studie- och yrkesvägledare
Tfn 0570-818 75
E-post eva.finth@arvika.se


IT ansvarig/ IKT pedagog:
Boström Ann-Catrine
Tfn 0570-824 10
E-post ann-catrine.bostrom@arvika.com

Skolnärvaroteam:
Eckman Camilla
Lärare
Mob 070-190 40 95
E-post camilla.eckman@arvika.com

Falkenström Ingrid
Spec pedagog
Tfn
E-post ingrid.falkenstrom@arvika.com

Lindgren Tommie
Lärare
Mob 070-382 39 43
E-post tommie.lindgren@arvika.com


Skolsköterska:

Johansson Lena
Skolsköterska, åk 8 och 9
Tfn 0570-818 81
E-post lena.johansson@arvika.se

Rönnblad Åsa
Skolsköterska, åk 7 och gr.sär
Tfn 0570-818 20
E-post asa.ronnblad@arvika.se

Skolkurator:
Bäckgren Sofia
Skolkurator, åk 7 och särskola
Tfn 0570-816 51
Epost sofia.backgren@arvika.se

Midböe Moa
Skolkurator, åk 9
Tfn 0570-818 64
E-post moa.midboe@arvika.se

Larsson Elin
Skolkurator, åk 8
Tfn 0570-816 52
E-post elin.larsson@arvika.se

Lokalvårdare:
Ståhlberg Ulla
Tfn 070-273 08 19
E-post ulla.stahlberg@arvika.se

Slertman Katrine
Tfn 070-256 77 61
E-post katrine.slertman@arvika.se

Heintz Victoria
Tfn 076-138 76 42 
E-post victoria.heintz@arvika.se

Persson Christina
Tfn 070-237 72 49
E-post christina.persson@arvika.se

Dashzeveg Battsagan (Baagii)
Tfn 073-843 29 24
E-post battsagaan.dashzeveg@arvika.se

Magnusson Ann-Cathrin
Tfn 070-090 75 32
E-post ann-chatrin.magnusson@arvika.se

Malyong Yupa
Tfn 070-109 75 94
E-post yupa.malyong@arvika.se

Kuperta Lineth
Tfn 072-947 24 63

Vaktmästare:
Al Khalil Tarek
Tfn 0570-824 11
E-post tarek.al-khalil@arvika.com

Fastighetsskötare:
Peo Nilsson
Tfn 070-590 41 41
E-post peo.nilsson@arvika.se

Grundsärskola-ämnen:
Persson, Magnus
Elevassistent, Särskolan
Tfn 0570-824 00
E-post magnus.persson@arvika.com

Peterson, Lotta
Grundskollärare särskolan åk 7-9
Tfn 0570-824 32
E-post lotta.peterson@arvika.com

Sjöberg, Marita
Lärare Mu, Särskolan
Tfn 0570-824 32
E-post marita.sjoberg@arvika.com

Ströander, Kerstin
Förskollärare, Särskolan
Tfn 0570-824 32
E-post, kerstin.stroander@arvika.com

Westman, Anna
Lärare Särskolan
Tfn 0570-824 00
E-post anna.westman@arvika.com

Grundsär-ämnesområden:
Nordensson Ann-Kristin
Lärare Träningskolan
Tfn 0570-824 32
E-post ann-kristin.nordensson@arvika.com

Jansson Kerstin
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post kerstin.jansson@arvika.com

Gustafsson Johanna
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post johanna.gustafsson@arvika.com

Grundsär-ämnesområden RH:
Jansson Catrine
Förskollärare, RH
Tfn 0570-824 32
E-post catrine.jansson@arvika.com

Berggren Susanne
Fsk
E-post susanne.berggren@arvika.com

Karlsson Isabell
Res pedagog musikommunikation
E-post isabell.karlsson@arvika.com


LSS:
Walter Tomas
Fritidspedagog, LSS
Tfn 0570-824 00
E-post tomas.walter@arvika.com

Gustafsson Johanna
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post johanna.gustafsson@arvika.com

Johansson Linnea
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post linnea2.johansson@arvika.com

Lärare grundskola och övrig personal:
Abtin Laurel
Lärare Tk/No
Tfn 0570-824 00
E-post laurel.abtin@arvika.com

Ahlstrand Anders
Träslöjdslärare
Tfn 0570-824 42
E-post anders.ahlstrand@arvika.com

Al Eed Ranyeh
Studiehandledare arabiska
Tfn 0570-824 00
E-post ranyeh.al.eed@arvika.com

Andersson Alexandra
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post alexandra.andersson@arvika.com

Andersson, Anders
Lärarassistent
Tfn 0570-824 53
E-post anders.andersson@arvika.se

Andersson Anna-Maria (Mia)
Sv/so
Tfn 0570-824 00
E-post anna-maria.andersson@arvika.com

Andersson Gunilla
Sv/eng
Tfn 0570-824 00
E-post gunilla.andersson@arvika.com

Andersson Lena
resurs lärare Spa/Eng
Tfn 0570-824 00
E-post lena.andersson@arvika.com

Andersson Maud
Lärare Ty/Sva
Tfn 0570-824 00
E-post maud1.andersson@arvika.com

Andersson Olivia
Lärare Sv
Tfn 0570-824 00
E-post

Andrésen Ola
Lärare Idrott/ So
Tfn 0570-824 00, 0570-818 17
E-post ola.andresen@arvika.com

Arnell Johan
Lärare So
Tfn 0570-824 00
E-post johan.arnell@arvika.com

Arnorsson Kjartan
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post kjartan.arnorsson@arvika.com

Arvidsson Jesper
Lärare Ma/no
Tfn 0570-824 00
E-post jesper.arvidsson@arvika.com

Bengtsson Anna-Karin
Lärare Resurs
Tfn 070-385 96 46
E-post anna-karin.bengtsson@arvika.com

Bergkvist Elias
Vik lärare ma/no
Tfn 0570-824 00
E-post elias.bergkvist@arvika.com

Blomgren Hanna
Grundskollärare
Tfn 0570-824 00
E-post till hanna.blomgren@arvika.com

Blomqvist, Herman
Lärare SO
Tfn 0570-824 00
E-post herman.blomquist@arvika.com

Bobeldijk Edwin
Elevassistent grundskola/ LSS
Tfn 0570-824 00
E-post edwin.bobeldijk@arvika.com

Breitholtz Lasse
Skolvärd/ Inköpare förbrukningsmaterial
Tfn 0570-824 27, 0570-824 48
E-post lasse.breitholtz@arvika.com

Buréus Emma
Lärare Mu
Tfn 0570-824 45, 824 46
E-post emma.bureus@arvika.com

Dagerbäck Tomas
Lärare Id/Bi
Tfn 0570-824 00
E-post tomas.dagerback@arvika.com

Dagerbäck Ulrika
Lärare No
Tfn 0570-824 00
E-post ulrika.dagerback@arvika.com

Dagerbäck Jesper
Lärare ma/idh
Tfn 0570-824 00
E-post jesper.dagerback@arvika.com

Davis Joseph
Lärare ma/fy/tk
E-post joseph.davis@arvika.com

Engqvist Karl
Lärare So
Tfn 0570-824 00
E-post karl.engqvist@arvika.com

Engstrand-Gustafsson Karin
Lärare Hkk
Tfn 0570-824 49, 824 50
E-post karin.engstrand-gustafsson@arvika.com

Engström Katrin
Lärare ma/no
Tfn 0570-824 00
E-post katrin.engstrom@arvika.com

Enoksson Marie
Ty/eng
Tfn 0570-824 00
E-post marie.enoksson@arvika.com

Eriksson Pär-Eric
Lärare Sv/So
Tfn 0570-824 00
E-post per-eric.eriksson@arvika.com

Evstrand Kenneth
Lärare Mu
Tfn 0570-824 45, 824 46
Epost, kenneth.evstrand@arvika.com

Falkevik Katrina
Lärare Bild/Slöjd
Tfn 0570-824 00
E-post katrina.falkevik@arvika.com

Forsman Ann-Sofie
Skolvärdinna, Kiosk/Café
Tfn 0570-824 48
E-post ann-sofie.forsman@arvika.com

Frank Petra
Lärare Bild
Tfn 0570-824 00
E-post petra.frank@arvika.com

Gustafsson Charlie
Lärare Idh/Eng
Tfn 0570-824 00
E-post charlie.gustafsson@arvika.com

Gustafsson Cecilia
Lärare Bild
Tfn 0570-824 43, 824 44
E-post cecilia.gustafsson@arvika.com

Gustafsson Hanna
Lärare Bl/Idh
Tfn 0570-824 43, 824 44
E-post hanna.gustafsson@arvika.com

Gustafsson Sundström Anna
Lärare Sv/So
Tfn 0570-824 00
E-post anna.gustafsson.sundstrom@arvika.com

Gutierrez Martin Ainhoa
Lärare spa
Tfn 0570-824 00
E-post ainhoa.gutierrez@arvika.com

Gårdh Eva
Lärare Resurs
Tfn 0570-824 00
E-post ewa.gardh@arvika.com

Hallgren Julianna
Lärare sv/eng
Tfn 0570-824 00
E-post julianna.hallgren@arvika.com

Hansson-Böe Louise
Lärare eng
Tfn 0570-824 00
E-post louise.hansson-boe@arvika.com

Heath Sheila
Lärare ma/fy/tk
E-post sheila.heath@arvika.com

Hedling Anna-Karin
Lärare Sv/En
Tfn 0570-824 00
E-post anna-karin.hedling@arvika.com

Helliksson Christina
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post christina.helliksson@arvika.com

Holgersson, Camilla
Lärare Id/ma
Tfn 0570-824 00
E-post camilla.holgersson@arvika.com

Jansson Elisabeth
Lärare Sv/eng
Tfn 0570-824 00
E-post till elisabeth.jansson@arvika.com

Johannesson Kenneth
Lärare sv/so/eng
Tfn 0570-824 00
E-post kenneth.johannesson@arvika.com

Johansson Susanne
Lärare SO ämne
Tfn 0570-824 00
E-post susanne.johansson@arvika.com

Johansson Peter
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post peter.johansson@arvika.com

Johansson Thomas
Lärare Sltm
Tfn 0570-824 42
E-post thomas.johansson@arvika.com

Jonsson Sara
Lärare sltx
Tfn 0570-824 00
E-post sara.jonsson@arvika.com

Karlsson Victor
Elevassistent
E-post victor.karlsson@arvika.com

Karpova Vira
Lärare Ma
Tfn 0570-824 00
E-post vira.karpova@arvika.com

Kleinert Jörgen
Skolvärd
Tfn 0570-824 40
E-post jorgen.kleinert@arvika.com

Kylin Sebastian
Lärare Ma
Tfn 0570-824 00
E-post sebastian.kylin@arvika.com

Lagnestål, Åse
Grundskollärare
Tfn 0570-824 00
E-post ase.lagnestal@arvika.com

Larsson Anneli
Lärare Fr/En
Tfn 0570-824 00
E-post anneli.larsson@arvika.com

Lauritzen Andersson Elizabeth
Lärare Hkk
Tfn 0570-824 00
E-post elizabeth.lauritzen@arvika.com

Lidholm Emma
Lärare sv/eng
Tfn 0570-824 00
E-post emma.lidholm@arvika.com

Lundquist Nadja
sv/en lärare
Tfn 0570-824 00
E-post nadja.lundquist@arvika.com

Moustafa Hala
Lärare ma/bi/ke
Tfn 0570-824 00
E-post hala.moustafa@arvika.com

Möstl, Helge
Lärare Ma/No
Tfn 0570-824 00
Epost till helge.mostl@arvika.com

Nilsson Anna-Lena
Lärare Ma/No
Tfn 0570-824 00
E-post anna-lena.nilsson@arvika.com

Norlander Mia
Lärare sltx
Tfn 0570-824 41
E-post mia.norlander@arvika.com

Nordström Maria
Speciallärare
Tfn 0570-824 00
E-post maria.nordstrom@arvika.com

Nytomt Ingegerd
Lärare slöjd
E-post ingegerd.nytomt@arvika.com

Oledal Ingrid
Lärare sltm
Tfn 0570-824 42
E-post ingrid.oledal@arvika.com

Olsson Anneli
Lärare Hkk
Tfn 0570-824 50, 824 49
E-post anne-li.olsson@arvika.com

Olsson Catrin
Lärare Ma/tk
Tfn 0570-824 00
E-post catrin.olsson@arvika.com

Olsson Åsa
Lärare Ma/No
Tfn 0570-824 00
E-post asa.olsson@arvika.com

Othman Farid 
Studiehandledare
Tfn 0570-824 00
E-post farid.othman@arvika.com

Persson, Britt
Lärare Sv/En
Tfn 0570-824 00
E-post britt.persson@arvika.com

Persson Anna-Maria (Majsan)
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post anna-maria.persson@arvika.com

Pontelius Viggo
Elevassistent
E-post viggo.pontelius@arvika.com

Riseng Samuelsson, Ulla
Sv/So
Tfn 0570-819 53
E-post ulla.riseng-samuelsson@arvika.com

Rydén Eva
Lärare sv/sva
Tfn 0570-824 00
E-post eva.ryden@arvika.com

Sagvik Rasmus
Lärare spa/eng
Tfn 0570-824 00
E-post rasmus.sagvik@arvika.com

Schröder, Ola
Lärare ma/ke/fy
Tfn 0570-824 00
Epost ola.schroder@arvika.com

Skarman Emma
Lärare tk/ma/bi
E-post emma.skarman@arvika.com

Skoog Cajsa
Resurslärare
Tfn 0570-824 51
E-post cajsa.skoog@arvika.com

Skytt Bergsröm Rasmus
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post rasmus.bergstrom@arvika.com

Solbrekke, Linnea
Lärare Idh
Tfn 0570-824 00, 817 17
epost linnea.solbrekke@arvika.com

Sundbäck Hanna
Lärare bd/sv
Tfn 0570-824 00
E-post hanna.sundback@arvika.com

Sundström Britta
Lärare Ma/sltx
Tfn 0570-824 41
E-post britta.sundstrom@arvika.com

Söderqvist Malin
Lärare sv/eng/so
Tfn 0570-824 00
E-post malin.soderqvist@arvika.com

Tamabaeva Gulnara
Lärare ke/ma
Tfn 0570-824 00
E-post gulnara.tamabaeva@arvika.com

Tardy Aliette
Lärare Mu
Tfn 0570-824 45, 824 46
E-post aliette.tardy@arvika.com

Tindefjord Norlander Anna
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post anna.tindefjord-norlander@arvika.com

Tjärnestig Camilla
Lärare Sv/So
Tfn 0570-824 00
E-post camilla.tjarnestig@arvika.com

Tobiasson Karin
Lärare Ma/No
Tfn 0570-824 00
E-post karin.tobiasson@arvika.com

Tolf Sofia
Bibliotekarie
Tfn 0570-824 52
E-post sofia.tolf@arvika.se

Viriden Lindgren Linda
Lärare Ty/eng
Tfn 0570-824 00
E-post linda.viriden@arvika.com

Wolski Kristian
Lärare mu
Tfn 0570-824 45, 824 46
E-post kristian.wolski@arvika.com

Wistrand, ida
Lärare Spa
Tfn 0570-824 00
E-post ida.wistrand@arvika.com

Åsman Robert
Lärare ma
Tfn 0570-824 00
E-post robert.asman@arvika.com

Östervald, Malin
Spanska Engelska
Tfn 0570-819 67
E-post malin.ostervald@arvika.com

Sidansvarig:

Sidan uppdaterad: 2022-08-03
Kontakta oss