Anmälan till babysim 3-5 månader
- Startsida
- Uppleva och göra
- Idrott, motion och friluftsliv
- Simhall, badhus
- Anmälan till babysim 3-5 månader
Intresset är stort för simhallens aktiviteter. För att det ska bli rättvist lottas därför platserna ut.
Babysim 3-5 månader
Nu är anmälan öppen till babysim som startar 13 januari. Vi träffas vid åtta tillfällen med uppehåll under sportlovet (v.9). Här får du som förälder en mysig stund tillsammans med ditt barn där vi genom olika övningar träna på vattenvana.
OBS! För att vara med ska barnet vara minst 3 månader gammalt, ha läkt navel och väga minst 4 kg.
Tisdagar
Grupp 1: 14:05-14:35
Grupp 2: 14:40-15:10
Grupp 3: 15:15-15:45
Avgift: 1250 kronor
Ledare: Ylva och Anna
Anmälan
Anmälan till babysim kan enbart göras via webbformuläret nedan. Du kan bara anmäla "barn i familjen" och max två barn per anmälan. Anmälan är öppen till och med den 3 december 2025.
Webbformuläret ligger ute cirka en vecka (sluttid för anmälan ser du i webbnyheten). Därefter blir det lottdragning bland anmälningstalongerna om vilka som får plats i simskolan, liksom vilken grupp man hamnar i.
Endast den som får plats på simskolan kommer att kontaktas via e-postadressen som du uppger nedan.
Observera att på grund av det begränsade antalet platser och den stora efterfrågan är det obligatoriskt att vara med vid första tillfället. Om du får förhinder, måste du meddela detta i förväg, annars kommer platsen att gå till någon annan.
De personuppgifter (namn, adress, telefonnummer och e-post) som lämnas i samband med din anmälan sparas bara tills aktiviteten är avslutad. Mer information om Arvika kommuns hantering av personuppgifter finns på webbplatsen.